Ubytovanie v Slovenskom raji

Penzión Lesnica má výhodnú polohu v prekrásnom prostredí Národného parku Slovenský raj priamo v obľúbenom turisticko – rekreačnom stredisku Čingov, 5 km od Spišskej Novej Vsi, v blízkosti viacerých miest s kultúrnymi a historickými pamiatkami.

Národný park Slovenský raj je unikátna prírodná oblasť, ktorá svojím charakterom umožňuje turistom rekreačné prechádzky nádhernou prírodou, náročné túry roklinami a tiesňavami (Suchá Belá, Piecky, Prielom Hornádu, Kláštorisko,Tomašovský výhľad, Sokolia dolina) s rebríkmi a množstvom vodopádov, cyklotúry po značkovaných cyklotrasách i návštevu jedinečných jaskýň (Dobšinská ľadová jaskyňa) a Spišského hradu, ktorý sa svojou rozlohou radí k najväčším hradom Európy . Osobité čaro poskytujú krásy Slovenského raja v zimnom období.

V okruhu 100 km sa rozprestierajú ďalšie štyri Národné parky – Pieniny, kde môžete zažiť nevšedný splav rieky Dunajec na pltiach či rafting, najmenšie veľhory sveta – Vysoké Tatry, Nízke Tatry s vynikajúcimi lyžiarskymi terénmi a Slovenský kras s nádhernými jaskyňami (Krásnohorská jaskyňa).

Penzión Lesnica Vám poskytne príjemnú, ničím nerušenú rodinnú atmosféru a súkromie v krásnom prostredí spojené s výnimočným gurmánskym zážitkom v reštaurácii priamo v penzióne.

50 m od penziónu sa nachádza informačné stredisko a požičovňa bicyklov.

Turistická karta

Každý, kto sa ubytuje v niektorom z našich zariadení aspoň na dve noci, získa Regionálnu turistickú kartu Slovenský raj & Spiš, vďaka ktorej môže čerpať početné atraktívne zľavy na obľúbené turistické služby.

Vlastník karty má nárok na 5% zľavu pri vybraných jedlách zo stáleho jedálneho lístka.

Viac informácií o karte na stránke www.vraji.sk/turisticka-karta